Vítáme Vás v klubu maminek ze Štěpánkovic, občanském sdružení Modrý mráček

Září 2014

Melč 2014

22. září 2014 v 13:44

Na konci světa podruhé

Po loňském velmi úspěšném výletu Klubu maminek se maminy rozhodly odměnit se za celoroční práci pro všechny děti ze Štěpánkovic a okolních vesnic a tento výlet zopakovat.
Hned začátkem prázdnin sbalilo deset mamin svých dohromady dvacet ratolestí a dopřálo tak jejich tatínkům a svým manželům pár dní relaxace.
Myslím, že je to pro nás ženy typické - chceme odměnit sebe a přitom obdarujeme své protějšky J. Ale to je v pořádku, my jsme se měli taky skvěle! Vyrazili jsme na chatu, kterou soukromě přezdíváme "Na konci světa" a to proto, že je umístěna tak, že kam až oko dohlédne, není po civilizaci ani památka. Děti neměly na pár dní přístup k telefonu, tabletu ani televizi. Všude jen příroda, pasoucí se krávy a každodenně hrami nabitý program.
Celý pobyt byl pojatý jako procházka všemi čtyřmi ročními obdobími. Takže první den bylo jaro a to jsme slavili velikonoce. Malovaly se kraslice, voda tekla proudem a veselo bylo, jak se říká, až na půdu.
Druhý den pokračoval létem, děti stavěly v říčce, protékající kolem chaty hráze a lovily ryby. Další den byl podzim, kde nechybělo pouštění ručně vyrobených draků, ale nejkouzelnější byly samozřejmě, tak jako ve skutečném roce vánoce. Poslední den jsme se probudili do zimy. Celá zahrada byla zabalená do bílého hávu a uprostřed se tyčil nazdobený vánoční stromeček. Děti měly vánoce už jenom z té podívané.
Jejich úkolem bylo vyrobit z dostupných přírodnin Betlém a fantazie jim pracovala opravdu na plné obrátky. Za to všechno byly odměněny dárečkem pod stromečkem, kde je čekalo překvapení - plná krabice pravého domácího vánočního cukroví!
Verča Chovancová, která se tentokrát ujala role hlavní organizátorky a autorky tohoto tématického pobytu překvapila nejen děti, ale i nás dospělé. Všechno se jí výborně povedlo a já bych jí ráda touto cestou, jménem všech "účastníků zájezdu" ještě jednou za to, jak se obětovala a co pro nás pro všechny udělala moc poděkovala. Verči děkujeme!
A teď jsem jenom zvědavá, kdo se tohoto náročného a zcela dobrovolného úkolu ujme příští rok Smějící se

Zimí dětská burza

17. září 2014 v 14:16 PŘIPRAVOVANÉ AKCE
Klub maminek ze Štěpánkovic Vás srdečně zve na
DĚTSKOU ZIMNÍ BURZU,
která se bude konat ve dnech od 19. do 21.září.
Budou se prodávat mikiny, svetry, oteplováky, zimní bundy a kombinézy, čepice,
šály, rukavice, punčocháče, zimní boty, kozačky, sněhule, fusáky, a podobné.
Své věci k prodeji můžete přinést v pátek 19. 9. do 16. hodin do 18. hod. do nové klubovny Klubu maminek
v areálu Základní školy ve Štěpánkovicích.
Burza pak bude probíhat v sobotu od 8 do 14 hod.
Více informací na tel. čísle 733 666 846 u paní Chovancové.
Přijďte si výhodně nakoupit, nebo nabídněte své věci k prodeji.
Těšíme se na Vás.