Vítáme Vás v klubu maminek ze Štěpánkovic, občanském sdružení Modrý mráček

Duben 2015

Rej čarodějnic

21. dubna 2015 v 17:34 PROBĚHLÉ AKCE

Rej čarodějnic

Ve čtvrtek 30.dubna, když odbila šestnáctá hodina začali se na louce u místní čističky slétávat čarodějové, čarodějničky, ale pozor i starší, již zasloužilé čarodějnice, opět tradičně již po sedmé ve Štěpánkovicích na Rej čarodějnic. Nejdříve roztáhli piknikové deky a na ně rozbalili dobroty, které si s sebou přinesli.
Poté hned popadli košťátka a ještě se naposledy v tomto roce proletěli. Užívali si radovánek, které jim připravili vysloužilé čarodějnice.
Soutěžili na různých čarodějných stanovištích, vyrobili si v dílničce pavoučka a opět si míchali lektvary. Nakonec jednu ze svých řad upálili a tak celou akci ukončili.
Děkujeme, že letos opravdu každá maminka přišla v převleku a tak činily naši akci klubu maminek úžasnou.
Děkujeme Kurková Jiřina
Rej čarodějnic


Klub maminek zve všechny rodiče s dětmi ve čtvrtek 30.dubna v 16hod.

u místní čističky na REJ ČARODĚJNIC.

Děti i rodiče mohou přijít opět v převlecích za čarodějnice, čaroděje a různé skřítky.

Bude pro ně připraven krásný program a sladká odměna.

Akce je opět jako piknik,

tudíž si s sebou vezměte deku a různé dobroty.

Bude také předem připravené ohniště, takže si můžete vzít tyčku s párkem na opékání.
Už se na všechny moc těšíme.
Vaše čarodějnice

dětská jarní burza

8. dubna 2015 v 12:57 PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Srdečně Vás zveme na DĚTSKOU BURZU

Přijďte si vybrat z přehledně uspořádaných oděvů od velikosti 56 do velikosti 164

VE STŘEDU 15. 4. 2015

od 8:00 do 17:30 hodin

DO ZASEDACÍ MÍSTNOSTI OBECNÍHO ÚŘADU VE ŠTĚPÁNKOVICÍCH.


Příjem zboží: úterý 14. 4. 2015 14.00-17.00 hod.

Vyúčtování a vrácení zboží: čtvrtek 16. 4. 201514.00-16.00


Poplatek činí 2 Kč za kus vystaveného zboží.

Prodávajícím maminkám zašleme předem instrukce.

Pište na: burza.stepankovice@seznam.cz

.

Výchova dítěte : věc nelehká

8. dubna 2015 v 12:55 PŘÍSPĚVKY
Ahoj maminky,
nedávno jsem narazila na zajímavý článek o výchově dětí a protože mě názor autorky článku hodně zaujal, chtěla jsem se o něj podělit s vámi.
V.

Novodobá pětiletka

Moderní matky se na své mateřství připravují už několik let dopředu. Chtějí být přece dokonalé, s dokonalým dítětem. Polykají speciální potravinové doplňky, aby počaly kvalitního jedince, vyhýbají se stresu a zakouřeným restauracím. Jen se jim podaří otěhotnět, obklopí se horami knížek s nejnovějšími výchovnými metodami. Přestanou nadávat a místo neslušných slov seznamují svůj plod s mistry klasické hudby. S malým dítětem komunikují střídavě v anglickém a českém jazyce, zásobují ho výukovými hračkami a s ostatními maminkami úzkostlivě porovnávají pokroky svých ratolestí. Dnešní rodiče kladou maximální důraz na dětství a výchovu, ale neuvědomují si, že takovým přístupem své dítě paradoxně o dětství okrádají. Sotva začne mrně chodit, zapíší ho do různých kurzů a kroužků, jakýkoli volný čas mu vyplní naučnými hrami a otravnými edukativními audionahrávkami. "Už si nehrajeme proto, abychom si hráli, ale proto, abychom se zábavnou formou něco naučili. Děti už nemají prostor na snění, hraní, a dokonce ani na nudění se. Jsou rozmazlené, soutěživé, přepracované, stresované - prostě jako dospělí," vysvětluje psychoterapeutka Christel Pettitcollinová. A co je nejhorší, mohou se z nich stát slabí jedinci, neschopní postarat se sami o sebe.

4 zásady pohodového rodiče

(podle Toma Hodgkinsona)

1.ZNOVU ZAVEĎME DĚTSKOU PRACOVNÍ SÍLU - Na dětech je nejlepší to, že rády stále něco dělají. Jelikož rodiče jsou teď ti líní, je na potomcích, aby odvedli veškerou práci. Zapojme je do jednoduchého vaření, mytí nádobí, zahrádkaření.

2.LENOŠME V POSTELI TAK DLOUHO, JAK JE TO JEN MOŽNÉ - Čím častějito děláme, tím lépe, protože dětská  samostatnost se bude zlepšovat každým takovým ránem. Náš zázrak bude silný, odvážný, nebojácný a bude si uvědomovat svou hodnotu

3.VYPNĚME TELEVIZI, ODDEJME SE SVOBODĚ - Na naše děti nebudou útočit reklamy. To znamená, že zákaz televize z vás přes noc udělá boháče. Kvalitní filmy, nebo Simpsovovy si můžete pouštět na DVD.

4.PŘEHODNOŤME UMĚLOHMOTNÉ BARBIE,