Vítáme Vás v klubu maminek ze Štěpánkovic, občanském sdružení Modrý mráček

Září 2017

S Bílou paní do pohádky

19. září 2017 v 17:18 PROBĚHLÉ AKCE

S Bílou paní za pohádkami

Původně bylo toto putování dětí za pohádkami plánováno na Den obce, kdy jsme však bohužel pro nepřízeň počasí byli nuceni akci zrušit. Další termín byl stanoven na sobotu 2. září. A co čert nechtěl, odpoledne se opět obloha zatáhla, ochladilo se, ale naštěstí se nerozpršelo, i když dešťové kapky visely na vlásku.
Na krásně upravených a stromy osázených loukách u vlakového nádraží se po hradbách procházela Bílá paní, za dubem číhali loupežníci, své dušičky si hlídal vodník s pomocnicí Rusalkou, lektvary míchali čarodějové v rozpadlém hradu, na paloučku tančily víly okolo perlové studánky, kolem pirátské lodi s krásnou pirátkou vedla cesta k ježibabě a ta děti poslala k plesnivým čertům rovnou do pekla. Hodné děti se z pekla samozřejmě dostaly dál k milé Šmoulince a moudrému taťkovi Šmoulovi. Jakmile děti zvládly a překonaly tyto všechny nástrahy a vyřešily úkoly, mohly si kromě pochutnání na pamlscích, které u jednotlivých stanovišť dostávaly, za odměnu zaskákat i na nafukovacím hradě.
Všichni jsme byli mile překvapeni, že i přes nevlídnost počasí přišlo tolik dětí a rodičů zpestřit si sobotní odpoledne a doufám, že si to všichni skvěle užili.