Vítáme Vás v klubu maminek ze Štěpánkovic, občanském sdružení Modrý mráček

Dlabání dýní

15. října 2018 v 10:45 | Hanka Karasová |  PROBĚHLÉ AKCE

Helloweenská dýně

Podzim máme v naší kultuře spjat především se svátky "Všech zesnulých", přesto se v posledních letech stále
více setkáváme s prvky, které jsou spojeny spíše s americkým Helloweenem. Helloween se stává stále oblíbenějším především pro menší děti, a to i přesto, že jej nemáme spojený s množstvím sladkostí jako v Americe, ale především díky špetce strachu, která jej doprovází pod rouškou tmy a množstvím světel - ať už z luceren, lampionových průvodů, podzimních ohňů, hřbitovních svíček, nebo z helloweenských dýní.
Vyřezat si takovou dýni jsme si vyzkoušeli i s několika našimi kamarády a nemůžu říct, že by se to dalo sfouknout za pár minut, jak jsme si původně mysleli. Vyčistit dýni a zbavit ji semínek byla brnkačka, zejména když většinu dětí bavilo hrabat se v jejich "útrobách". Což se však nedalo říci o našich mladých dámách, které se spíše štítily zašpinit si své něžné ručky. Vybrat motiv řezby či popustit uzdu své fantazii také nebylo těžké, jen přenést své představy na vydlabanou dýni - to už byl oříšek. Všechny děti byly moc šikovné, jen je třeba přiznat, že práci s ostrým nožem musely dozorovat maminky, případně to zcela vzaly do svých rukou. Naštěstí lékárnička zůstala neotevřená. Výsledky stály za to. Naše cíle byly splněny - příjemně strávené odpoledne a vchody našich domů ozdobené vlastnoručními originálními kousky.
A kdo ví, třeba se nám v příštím roce podaří uspořádat "dlabání dýní" pro více dětí, třeba jako přípravu na již tradiční akci "Světýlka".
Hanka Karasová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama